Počet položek: 0 0 CZK

Kde se může grilovat v přírodě?

Grilování venku je oblíbenou kratochvílí Čechů, která k letnímu období neodmyslitelně patří. Ať už se chystáte na grilování na zahradě, v parku, nebo při kempování v přírodě, je důležité znát platné zákony a vyhlášky a dbát samozřejmě na bezpečnost.

Kde grilovat v přírodě

Grilování v lese

Dle § 20 odst. 1 písm. k) zákona č. 289/1995 Sb.o lesích a o změně a doplnění některých zákonů (dále jen lesní zákon), je v lesích zakázáno mj. rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně mimo vyhrazená místa. Tento zákaz se také vztahuje i na místa do vzdálenosti 50 m od okraje lesa. To platí tedy i pro grilování na dřevěném uhlí, briketách, propan-butanových láhvích nebo jiných palivech. Ze zmiňovaného zákona tvoří výjimku vyhrazená ohniště, která jsou obvykle zřetelně označené cedulemi.

Grilování v parku

Možnost grilování v parku, či na dalších veřejně přístupných místech se liší v závislosti na konkrétním místě a jeho provozním řádu. Obecně platí, že grilování je povoleno pouze na vyhrazených místech, která jsou vybavena ohništěm a posezením. Mnoho měst a obcí zakazuje grilování na veřejných prostorech - tedy i v parcích vyhláškou o ochraně veřejné zeleně. Proto, abyste se vyhnuli případné pokutě, doporučujeme se informovat na příslušném úřadě.

Kde se může grilovat v příroděTipy pro bezpečné grilování ve volném prostranství:

 • Vždy grilujte pouze na vyhrazených místech.
 • Dbejte veřejně vyhlašovaných zákazů a výstrah v letním období v době extrémního sucha.
 • Nikdy nenechávejte oheň bez dozoru.
 • Dbejte na dostatečnou vzdálenost od hořlavých materiálů.
 • Mějte po ruce vodu nebo hasicí přístroj pro případ požáru.
 • Po grilování oheň důkladně uhaste a zlikvidujte veškerý odpad.
 • Respektujte noční klid sousedů nebo jiných návštěvníků lesa či parku.

Dodržováním těchto pravidel zajistíte, že si grilování užijete bezpečně a ohleduplně k životnímu prostředí i k ostatním lidem.

Grilování bez starostí s kvalitními grily z Fire4home.com!

Informace o tom, kde se může grilovat v České republice dle platných zákonů jsme Vám řekli. Teď už nám zbývá dát informaci o tom, kde pořídit kvalitní gril, který vám zpříjemní grilovací sezónu.

V našem eshopu Fire4home.com vám nabízíme široký výběr venkovních grilů od renomovaných značek. V našem sortimentu naleznete grily na dřevěné uhlí i grily přenosné.

Proč si vybrat gril z Fire4home.com?

 • Kvalitní materiály a zpracování: Naše grily jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které zaručují dlouhou životnost a odolnost.
 • Široký výběr: Nabízíme grily v různých tvarech, velikostech a cenových kategoriích, abyste si našli ten ideální pro vaše potřeby.
 • Značkové produkty: Spolupracujeme s předními výrobci grilů na trhu, takže si u nás můžete být jisti kvalitou a spolehlivostí.
 • Full servis: Náš ochotný personál vám rád poradí s výběrem grilu a zodpoví všechny vaše dotazy.

Navštivte náš eshop www.Fire4home.com a prohlédněte si naši nabídku grilů

Kde se může grilovat v přírodě? - 1724934 - kde se může grilovat

kde se může grilovat

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   O nás